Mateřská škola Koníček Železný Brod, příspěvková organizace

Obecná charakteristika

Helena Korecká  |   2015x  |  

Kapacita školy: 65 dětí

Počet tříd: 3

Věkové složení dětí: třídy smíšené, děti ve věku 3-7 let

Od roku 2017 povolena 1. speciální třída

Mateřská škola sídlí od roku 1990 v budově bývalých podnikových jeslí. Objekt mateřské školy byl zkolaudován již v roce 1963. Jako mateřská škola poskytující speciální péčí působíme od 1.9.1997. V současné době provozujeme se schválením krajského úřadu jednu speciální třídu a dvě třídy pro děti bez postižení.

Po technické stránce za posledních 16 let došlo ke zlepšení stavu. Byla opravena střecha, rozvody vody, oprava 2 teras, výměna oken v celé budově. V listopadu 2013 dokončeno zateplení celé budovy. Po povodni v roce 2000 není využíván prostor sklepa. V přízemí se nachází moderní kuchyň, výdejní kuchyňka jídla, jídelna, tělocvična, relaxační místnost, skladovací prostory. Samostatný blok tvoří zázemí třídy „Berušky“, kde se nachází samotná třída s hernou, hrací koutek, umývárna s vanou, WC, ložnice a šatna. V prvním patře se nachází třída „ Sluníčka“ a třída „Srdíčka. Obě mají totožné vybavení, třídu s hernou, hrací koutek, logopedický koutek, umývárnu, WC, ložnici a šatnu. V patře je též ředitelna, kabinety RV, VV, PV, kancelář účetní a vedoucí školní jídelny. Plynová kotelna je mimo hlavní budovu. Mateřská škola má dostatečné prostory pro vzdělávání dětí a jejich činnosti. Nábytek a koberce jsou z velké části zánovní. Tělocvičné nářadí je pravidelně kontrolováno, je zdravotně nezávadné a bezpečné. Vybavení hračkami a učebními pomůckami je dobré.

Grafika - podkova
Aktuality
Zveřejněno: 1.9.2023
Změna e-mail adresy MŠ
Mateřská škola Koníček Železný Brod, příspěvková organizace tímto sděluje, že ke dni 31.12.2023 bude ukončena platnost e-mailové adresy spec.mszb@volny.cz

S účinností od 1.1.2024 bude pro elektronickou komunikaci možné použít pouze e-mailovou adresu 
mskonicekzb@gmail.com

Zobrazit vše

Grafika - podkova
Kontakty

Mateřská škola Koníček Železný Brod, příspěvková organizace

Stavbařů 832,
468 22  Železný Brod
IČ: 70694991

778 493 489
mskonicekzb@gmail.com
t8ak4zx

Zobrazit kontakty a mapu

Grafika - podkova
Kalendář akcí

Dnes je 23. července 2024
a svátek má Libor.

Grafika - podkova
Anketa