Povinné předškolní vzdělávání

Povinné předškolní vzdělávání se týká dětí, které dosáhly do 31. 8. pěti let od počátku školního roku a děti s odkladem školní docházky.

Povinná předškolní docházka je stanovena od 8.00 – 12.00 hod.

V případě nepřítomnosti dítěte v MŠ je třeba omluvit ho standardním způsobem (telefonicky, emailem) a po příchodu do MŠ písemně omluvit do OMLUVNÉHO LISTU, který si vyzvednete u třídních učitelek.

Žádáme Vás, dbejte na řádné omlouvání svých dětí. Děkujeme.

Povinnost předškolního vzdělávání není dána ve dnech školních prázdnin. Mladších dětí se povinné předškolní vzdělávání netýká, proto nemusíte děti omlouvat písemně.

Individuální vzdělávání dítěte - uskutečňuje se bez docházky do mateřské školy. Zákonný zástupce dítěte je povinen zajistit účast u ověření osvojování očekávaných výstupů v jednotlivých oblastech Rámcově vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání v mateřské škole. Zákonný zástupce oznámí písemně v době zápisu, nejpozději do konce května, že se jeho dítě bude individuálně vzdělávat (formulář k vyzvednutí u ředitelky MŠ).

Povinné předškolní vzděláván trvá i ve školním roce, pro který byl dítěti povolen odklad povinné školní docházky a je ukončeno až začátkem plnění povinné školní docházky!